شرکت کوالکام از کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده آمریکا درخواســت کرده اســت که از واردات آیفون و آیپد اپل به این کشور جلوگیری کند.

مقاله‌های مرتبط:

دعوی قضایی بین دو شرکت اپل و کوالکام دوباره با شکایت جدیدی از طرف کوالکام روبه‌رو شد؛ این بار کوالکام از کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده آمریکا (ITC) درخواســت کرده اســت که از واردات آیفون و آیپد به این کشور جلوگیری کند. بر اساس گزارش وب‌سایت Fortune، این شرکت درخواســت کرده اســت که حتی فطریقه آیفون‌ها و آیپدهایی که در ایالات‌متحده وجود دارد، ممنوع شود؛ کوالکام ادعا می‌کند که اپل از ۶ اختراع این شرکت بدون پرداخت هزینه‌ی حق ثبت، اســتفاده می‌کند. این ۶ مورد که بین ســال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ میلادی به ثبت رسیده اســت، به فناوری‌های ارتباطی بازمی‌گردد که به آیفون کمک می‌کند تا هنگام برقراری تماس، باتری کمتری مصرف کند.

کوالکام از ITC درخواســت کرده اســت که تمام آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس اپراتورهای AT&T و T-Mobile را که از مودم‌های شرکت اینتل اســتفاده می‌کند، مسدود کند. دان رازنبرگ، وکیل شرکت کوالکام در مورد این درخواســت می‌گوید:

اگر اپل هم مثل تمام شرکت‌های دیگر، حاضر بود بهای فناوری‌هایی را که اســتفاده می‌کند بپردازد، ما از آن‌ها شکایت نمی‌کردیم؛ ولی آن‌ها این کار را نمی‌کنند. آن‌ها پای ما را به دادگاه باز کردند و ما هم برای دفاع از خود، به‌ناچار شکایت‌مان را مطرح کردیم.

f5e8c525 0409 4aba bbae 77b7de07e001 کوالکام نسبتد جلوگیری از واردات آیفون و آیپد به ایالات‌ متحده

البته شکایت جدید کوالکام که احتمالا از فطریقه آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و آیفون‌های جدیدتر جلوگیری می‌کند، تا ۱۸ ماه دیگر مورد بررسی قرار نخواهد گرفـــــت؛ بنابراین این شکایت تاثیری در معرفی و عرضه‌ی آیفون ۸ نخواهد داشت.

اپل و کوالکام از دی‌ماه ســال گذشته، وارد دعوی قضایی شده‌اند. از آن زمان به بعد، این دو شرکت همواره شکایت‌های مختلفی را علیه هم مطرح می‌کنند. اپل معتقد اســت که کوالکام هزینه‌ی زیادی را بابت حق ثبت فناوری‌هایش درخواســت می‌کند؛ اما در سمت دیگر، کوالکام این رقم را به دلیل اســتفاده شدن در تمام گوشی‌های آیفون، عادلانه می‌داند.

نظر شما در مورد دعوی قضایی این دو شرکت چیست؟ آیا اپل می‌تواند در ۱۸ ماه آینده، جلوی ممنوعیت فطریقه آیفون را در آمریکا بگیرد؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته کوالکام نسبتد جلوگیری از واردات آیفون و آیپد به ایالات‌ متحده اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما