Google Assistant یک ابزار قوی اندرویدی اســت که به عنوان یک دستیار به شما کمک می کند تعامل با گوشی های تان را راحت تر پیش ببرید. مثلا می توانید دمای هوا از آن بپرسید یا اینکه به کمک آن چیزی را سرچ کنید. از همه جالب تر اینکه در اخرین بروز رسانی ها برای دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant این امکان فراهم شده که شما متن را وارد کنید و به جای صوت از آن اســتفاده کنید. البته برخی از دستگاه های اندرویدی هنوز از این ابزار به طور بومی پشتیبانی نمی کنند اما به راحتی می توان Google Assistant را بر روی اسمارت فون های اندرویدی دیگر فعال کرد. ولی حیاتی تر از این خوبی این ابزار این اســت که حالا برای کاربران اپل هم در دسترس اســت. بدین منظور به شما آموخته ایم که چگونه Google Assistant را روی MacOS نصب کنیم؟

اما در این مقاله می خواهیم به شما یاد دهیم که به کمک این ابزار گوگل، گوشی اندرویدی خود را قفل کنید. این کار برای زمانی که دستتان بند اســت و می خواهید گوشی را قفل کنید به کارتان می آید.

خوشبختانه اســتفاده از این ترفند نیازی به روت کردن گوشی ندارد و به راحتی می توانید آن را روی سیستم خود پیاده سازی کنید تنها باید چند شورت کات را برای گوگل اسیستنت پیاده سازی کنید. البته باید یک اپلیکیشن خاص برای قفل کردن گوشی را با این ابزار گوگل همگام سازی کنید.

1x1.trans چگونه با Google Assistant گوگشی اندرویدی را قفل کنیم؟

گام اول: اپلیکیشن انتخاب کنید

مارکت اندرویدی یا گوگل پلی یا هر چیزی که از طریق آن شما اپلیکیشن دانلود می کنید، دارای شمار زیادی اپلیکیشن اســت که می توانید از طریق آن ها گوشی خود را قفل کنید اما من برای این اموزش نرم افزار Screen Off and Lock را انتخاب می کنم. برای دانلود این اپلیکیشن می توانید انتهای همین مقاله را ببینید اما پیش از آن دستور العمل ها را هم بخوانید.

گام دوم: میانبر های Google Assistant را فعال کنید

برای این کار Google Assistant را بر روی گوشی تان باز کنید. بر روی آیکون کشویی ضربه بزنید. موقعیت این آیکون در سمت راســت و بالا قرار دارد. در صفحه اکسپلورر بر روی دکمه overflow ضربه زده و از آن جا Settings را انتخاب کنید. موقعیت یاد شده را در عــکس زیر مشاهده می کنید:

1x1.trans چگونه با Google Assistant گوگشی اندرویدی را قفل کنیم؟

وقتی که بخش تنظیمات را باز کردید، در این صفحه کمی پایین بیایید تا به گزینه PHONE برسید. بعد از این بر روی  Shortcuts ضربه بزنید تا امکان ایجاد این میانبرهای دلخواه فراهم شود. وقتی این صفحه را باز کردید یک ایکون + شناور را مشاهده می کنید که برای ایجاد  Shortcuts باید روی ان ضربه بزنید و بعد شورت کات را ایجاد کنید.

1x1.trans چگونه با Google Assistant گوگشی اندرویدی را قفل کنیم؟

با زدن دکمه بعلاوه که در بالا مشاهده می کنید، صفحه ایجاد شورت کات نمایش داده می شود. بدین منظور می توانید ابتدا نامی برای میانبر خود ایجاد کنید. این میانبر را Lock my phone بنامید. در واقع این عبارت را باید در زیر سکشن When I say Ok Google بنویسید. عــکس زیر گویای تنظیمات این بخش اســت:

1x1.trans چگونه با Google Assistant گوگشی اندرویدی را قفل کنیم؟

در بالا فیلد دیگری با عنوان  Google Assistant should do نیز مشاهده می کنید. در این جا باید عبارت Open OFF+ را وارد کنید. به تصــویر نگاه کنید تا بدانید دقیقا باید عبارت را چگونه بنویسید. اگر در ترفندی که بکار می برید از اپلیکیشن دیگری اســتفاده می کنید کافی اســت در هنگام نوشتن کد مورد نظر، به جای عبارت OFF+ نام اپلیکیشن را بنویسید.

در نهایت در سمت راســت و بالا دکمه SAVE را مشاهده می کنید که باید برای ذخیره سازی تنظیمات آن را بزنید.

حالا وقتی شما می خواهید گوشی خود را قفل کنید کافی اســت گوگل اسیستنت را فعال کرده و بگویید  Ok Google

این ابزار به خوبی می داند که در چنین شرایطی باید با اپلیکیشن مورد نظر شما ارتباط برقرار کند و آن را فعال کند تا گوشی قفل شود.

البته شما می توانید بجای عبارت یاد شده از lock my phone نیز اســتفاده کنید. حیاتی نیست که از چه عبارتی اســتفاده می کنید حیاتی این اســت که عبارتی که مد نظرتان اســت را در جای درست قرار دهید و بعد آن را درست صدا بزنید. شاید شما بخواهید از یک نام رمزی برای این کار اســتفاده کنید. مطمئن باشید که خیلی خوب جواب می دهد و می توانید بدین ترتیب خیلی راحت گوشی تان را قفل کنید. بهتر اســت عنوانی را انتخاب کنید که با آن راحت تر هستید و البته فراموش نمی کنید.

برای دانلود اپلیکیشن  Screen Off and Lock از گوگل پلی کلیک کنید.

همانطور که گفته شد شما نیازی ندارید که گوشی تان را روت کنید تا بتوانید از این ترفند اســتفاده کنید بلکه کافی اســت ابزارها را به درستی نصب کنید و شورت کات را به دقت تنظیم کنید. البته فراموش نکنید که حتما چند بار اپلیکیشن و دستور مورد نظر را تست کنید. اگر فکر می کنید که با حالت نوشتاری اسیستنت راحت تر هستید و دوست دارید آن را بیاموزید، ما به شما یاد داده ایم که چگونه ورودی Google Assistant را از حالت صوتی به نوشتاری تغییر دهیم؟

در این باره اگر تجربه کار کردن با اپلیکیشن و یا ابزار خاصی دارید می توانید آن را با ما در توما به اشتراک بگذارید و در بخش نظرات بنویسید. می توانید برای اطلاع بیشتر این مطلب را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه با Google Assistant گوگشی اندرویدی را قفل کنیم؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما