اپلیکیشن واتس‌اپ، توانسته اســت در برخی از مناطق جهان، با پشت سر گذاشتن وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی، به بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین منبع خبری تبدیل شود.

مقاله‌های مرتبط:

بر اساس نظرسنجی مؤسسه‌ی مطالعات روزنامه‌نگاری رویترز، بیشتر کاربران به‌جای اســتفاده از وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، اخبار روزانه‌ی خود را در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مثل واتس‌اپ مطالعه می‌کنند. از ۷۱,۸۰۵ نفر شرکت‌کننده در این نظرسنجی که در ۳۶ کشور برگزار شد، ۴۷ نسبت از شبکه‌های اجتماعی و ۱۵ نسبت از اپلیکیشن واتس‌اپ برای دریافت اخبار روزانه اســتفاده می‌کنند. اما اگر این ۱۵ نسبت را بر اساس کشور کاربران تفکیک کنیم، به نتایج جالبی می‌رسیم؛ بیش از نیمی از کاربران در مالزی و ۴۶ نسبت کاربران در برزیل، واتس‌اپ را به‌عنوان منبع خبری اصلی خود انتخاب کرده‌اند. واتس‌اپ در مناطقی مثل شیلی، سنگاپور، هنگ‌کنگ، اسپانیا و ترکیه هم از محبوبیت بالایی برخوردار اســت.

3cc2ac33 8392 4785 b19d b118be75972e واتس اپ محبوب‌ترین منبع خبری در برخی از کشورها اســت

اما چرا این افراد از یک اپلیکیشن پیام‌رسان به‌عنوان منبع خبری خود اســتفاده می‌کنند؟ اولا در این کشورها، اکثر اپراتورهای موبایل، اپلیکیشن و سرویس واتس‌اپ را به‌صورت پیش‌فرض و رایگان روی گوشی‌های خود قرار می‌دهند. مورد بعدی به سیستم کدگذاری و امنیت بالای واتس‌اپ اشاره دارد و آخرین مورد هم کاهش کلی محبوبیت شبکه‌های اجتماعی در این مناطق و راحتی اســتفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان اســت.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما هم اخبار روزانه‌ی خود را در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مثل تلگرام و واتس‌اپ مطالعه می‌کنید؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته واتس اپ محبوب‌ترین منبع خبری در برخی از کشورها اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما