نتایج بنچمارک Geekbench حکایت از افزایش ۸۰ نسبتی قدرت پردازش گرافیکی آی‌مک‌ جدید ۲۷ اینچی اپل نسبت به نسل قبل دارند.

مقاله‌های مرتبط:

اپل ماه گذشته در جریان کنفرانس WWDC 2017، مدل‌­های جدید iMac را معرفی کرد. این کامپیوترهای آل‌این‌وان از پردازنده‌­های نسل هفتم اینتل موسوم به کبی ‌لیک و کارت‌­های گرافیک بهبودیافته‌­ی AMD Radeon Pro بهره می‌­برند.

نتایج اولیه‌­ی بنچمارک‌­های مربوط به آی‌­مک‌­های جدید هم‌­اکنون در وب‌سایت Geekbench قرار گرفـــــته‌اند و حاکی از افزایش ۱۵ نسبتی کارایی مدل‌­های جدید ۲۷ اینچی در پردازش­‌های چند­هسته‌­ای، نسبت به نسل قبل هستند. بالارده‌ترین آی­‌مک‌ جدید در حالت پایه و با بهره‌­گیری از پردازنده‌­های چهارهسته‌­ای Core i5 با سرعت کلاک ۳.۸ گیگاهرتز، به‌طور میانگین امتیاز ۱۴۸۸۶ را در بخش پردازش چندهسته­‌ای کسب کرده‌ اســت. برای مقایسه، مدل‌­های معادل ســال ۲۰۱۵ در همین بنچمارک امتیازی برابر با ۱۲۹۵۳ به ثبت رسانده‌­اند.

c8966015 6bcf 42ca 98d0 05238f06f92f نتایج بنچمارک آی مک جدید اپل منتشر شدبه گفته جان پول، از سازندگان Geekbench، مدل‌­های جدید ۲۷ اینچی آی‌­مک همچنین در وظایف گرافیکی (مانند پردازش عــکــس هـا) تا ۸۰ نسبت عملکرد بهتری نسبت به مدل ۲۰۱۵ به نمایش می‌گذارند. قابلیت جدید نرم‌­افزار گیک‌­بنچ با نام GPU Compute Benchmark، قدرت پردازشی کارت گرافیک را که تا پیش از این به‌طور مرسوم بر مبنای رندرینگ تعیین می‌­شد، بر اساس پردازش عــکــس هـا، بینایی کامپیوتری و شبیه­‌سازی‌ فیزیکی اندازه می‌­گیرد.

c8966015 6bcf 42ca 98d0 05238f06f92f نتایج بنچمارک آی مک جدید اپل منتشر شد

به گفته‌ی پول با توجه به اســتفادهی روزافزون نرم­‌افزارهایی مثل فتوشاپ از قدرت GPU، اهمیت قدرت پردازشی گرافیکی دستگاهها روزبهروز در حال افزایش اســت. بر اساس نتایج Geekbench، آی­‌مک‌­های سفارشی اپل با پردازنده‌­­ی چهارهسته‌­ای Core i7 و فرکانس کاری ۴.۲ گیگاهرتزی، سریعترین آی‌­مک‌­های تولیدشده ازلحاظ پردازشتک هسته تا به امروز هستند؛ هرچند عنوان سریع‌ترین عملکرد در پردازش‌­های چندهسته‌ای Geekbench همچنان در اختیار مک پروهای ســال ۲۰۱۳ باقی می‌­ماند.

البته با عرضه‌­ی آیمک پرو در دی‌ماه ســال جاری، این عنوان بار دیگر جابهجا خواهد شد. آیمک پرو با اســتفاده از پردازنده‌­های ۱۸ هستهای زئون اینتل، پردازنده‌­ی گرافیکی بالاردهی Radeon Pro Vega تا ۴ ترابایت حافظهی SSD و ۱۲۸ گیگابایت حافظه رم ECC، قیمت پایهای برابر با ۵۰۰۰ دلار خواهد داشت.

آی­‌مکهای جدید ۲۷ و ۲۱.۵ اینچی به ترتیب با قیمت ۱۸۰۰ و ۱۱۰۰ دلار از همین حالا برای خرید در دسترس هستند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته نتایج بنچمارک آی مک جدید اپل منتشر شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما