1304277 237 نباید مسئولان را تخریب کرد

توما: آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تخریب قوا کار درستی نیست و نباید مسئولان نظام را تخریب کرد.

الله نوری همدانی در دیدار مبلغان جهادی ماه مبارک رمضان، تبلیغ چهره به چهره را بسیار سازنده توصیف کرد و گفت: امروز نیاز شهرستان‌ها به حضور مبلغ و روحانی بسیار زیاد اســت و طلاب محترمی که تا حدودی درس خوانده و مراتبی از علم و اخلاق را کسب کرده‌اند با توکل به خدا و اخلاص به دیار خود بازگشته و برای خدا و خشنودی حضرت ولی عصر (عج) خدمات جهادی داشته و توما و اخلاق مردم را هدایت کنند.

او با اشاره به وضعیت فعلی جامعه، اظهار داشت: امروز دشمنان بیش از هر زمان دیگر در حال تبلیغ بر علیه دین بوده و شبهاتی را در جامعه مطرح می‌کنند و این وظیفه ماســت که این شبهات را با دقت بررسی کرده و به آن پاسخ دهیم.

این مرجع تقلید با بیان این مطلب که ابلاغ حقیقت دین از نیازهای امروز جامعه اســت، ابراز داشت: عدم تفسیر به رأی مباحث دینی از نکات ضروری در تبلیغ اســت؛ چراکه ارائه مباحث بدون تحقیق و بررسی، سبب گمراهی جامعه و خدشه دار شدن جایگاه دین خواهد شد.

معظم له خاطرنشان ساخت: فعالیت در مباحث فرهنگی از نیازهای روز جامعه اســت؛ چراکه پایه و اساس هر جامعه مبتنی بر فرهنگ آن می‌باشد.

متأسفانه عده‌ای بر حاشیه سازی در جامعه اصرار دارند

آیت‌الله نوری همدانی با بیان این مطلب که آرامش از ضروریات امروز جامعه اســت، تصریح کرد: اختلاف، درگیری و تفرقه افکنی از مباحث آسیب زا در کشور اســت و بنده نمی‌دانم چرا عده‌ای که بعضا مسئولیتی نیز دارند، اصرار بر حاشیه سازی و دوقطبی کردن جامعه دارند.

مسولان از نقد منصفانه اســتقبال کنند

او بیان داشت: تخریب قوا کار درستی نیست و نباید مسئولان نظام را تخریب کرد؛ اما این مسئله نباید به این نحو تلقی شود که نقد هم نباید انجام شود؛ باید نقد صورت بپذیرد و مسئولان نیز از نقد منصفانه اســتقبال کنند.

این مرجع تقلید اظهار داشت: تأکید ما این اســت که نقد منصفانه باشد و این مسئله به این معناســت که اگر ضعف را می‌بینیم، نقاط قوت و خدمت‌ها را نیز مشاهده کنیم و به نحوی تلقی نشود که هیچ خوبی وجود ندارد.

او ابراز داشت: بیان صرف دردسرات به کشور ضربه خواهد زد و نادیده گرفـــــتن خدمت‌های پس از انقلاب به دلیل مسائل حزبی و سیاسی، ضربه‌ای برای کشور خواهد بود.

نباید توقع داشت در مقابل دشمنی آمریکا ساکت باشیم

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان ساخت: مسئولان، منتقدان منصف و دلسوز را پذیرا بوده و تلاش نکنند که با عناوین گوناگون جلوی این افراد گرفـــــته شود؛ نباید توقع داشت که وقتی مردم دشمنی آمریکا را مشاهده می‌کنند، سکوت نمایند؛ مردم توقع دارند در مقابل تحریم‌های جدید سنا و مصاده اموال آنان موضع گیری انجام گردد؛ نه اینکه عده‌ای به توجیه آن پرداخته یا سکوت کنند.

او تصریح کردند: توقع از مسئولان کشور آن اســت که در مقابل نشست منافقین جلاد در فرانسه که ثمره جنایت آنان، هفده هزار شهید در این کشور اســت، موضع گیری کرده و تذکر دهند.

انتقاد از تخریب مسئولان قوه قضائیه

این مرجع تقلید تخریب‌های علیه مسئولان قوه قضائیه را نامناسب دانست و بیان داشت: نقد خوب اســت و کار هیچ شخصی بی‌نقص نیست؛ اما این حجم از تخریب نسبت به قوه قضائیه صحیح نمی‌باشد؛ همانطور که تخریب هیچ یک از قوا و ارکان نظام صحیح نمی‌باشد؛ البته باید از موضع گیری سریع، قاطع و شفاف رئیس دستگاه قضا پیرامون مسائل مرتبط با نظام و انقلاب تقدیر کرد.

تخریب کنندگان سپاه و نیروهای مسلح همنوا با دشمنان هستند

آیت الله نوری همدانی در ادامه از تخریب و تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایـــران نیز انتقاد کرد و گفت: این هجمه‌ها علیه سپاه اصلا قابل پذیرش نیست؛ بنده به صراحت اعلام می‌کنم اشخاصی که سپاه و نیروهای مسلح را تخریب می‌کنند، همنوا با دشمنان هستند؛ از طرفی آمریکا و اروپا سپاه را تحریم کرده و از طرف دیگر عده‌ای در داخل به تخریب این نهاد می‌پردازند؛ این چه کار و فکری اســت که عده‌ای در کشور در حال طرح و انجام آن می‌باشند؟.

او اظهار داشت: اشخاصی که خواســته یا ناخواســته، پروژه تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنند، همنوا با دشمنان نظام و مردم هستند؛ سپاه بحمدالله امنیت کشور را حفظ کرده و در عرصه‌های دیگر نیز می‌تواند موفق باشد.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه مسئولان باید در سخنان خود دقت داشته و وحدت جامعه را حول محور رهبر انقلاب حفظ نمایند، ابراز داشت: اگر در میان مسئولان اختلاف نظری هم هست، نباید به جامعه کشانده شده و با کمک به یکدیگر به فکر خدمت به این مردم که همیشه گوش به فرمان امام راحل و رهبر انقلاب بوده‌اند، باشند. معظم له در پایان خاطرنشان ساختند: بحمدالله این کشور متعلق به اهل بیت (ع) اســت و همه زیر پرچم اسلام ناب در مقابل مستکبران خواهیم ایستاد و کمک خود را از هیچ مظلومی در دنیا دریغ نخواهیم کرد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته نباید مسئولان را تخریب کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما