شایعات زیادی را پیرامون آیفون ۸ اپل به عنوان پرچم‎دار جدید کوپرتینویی‎ها، تاکنون شنیده‎ایم اما به‎تازگی، عــکــس هـای توسط @OnLeaks در توئیتر منتشر شده اســت که طراحی نهایی آیفون ۸ شرکت اپل را به نمایش می‎گذارد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

اولین و حیاتی‎ترین قابلیتی که در عــکــس هـا دیده می‌شود؛ عدم اســتفاده از دکمه فیزیکی Home در آیفون ۸ شرکت اپل اســت و کوپرتینویی‎ها، اکنون موفق شده‎اند تا حسگر اثرانگشت را از حاشیه پایین نمایشگر حذف نمایند. ادعا می‎شود که سنسور اثرانگشت با نمایشگر ادغام شده اســت و عــکــس هـا جدید، صحت این شایعه‎پردازی‎ها را تایید می‎کند. با این وجود، برخی معتقدند که شرکت اپل هنوز به نتیجه مشخصی برای طراحی نهایی آیفون ۸ نرسیده اســت و به همین جهت، شاید از آیفون ۸ در اواخر ســال جاری میلادی رونمایی کند یا عرضه این مدل، حداقل به نزدیک به تعطیلات ســال نوی میلادی موکول شود.

شرکت اپل برای عدم انتقال حسگر اثرانگشت به بدنه پشتی گوشی به نتیجه مشخصی دست یافته اســت اما این موضوع، لزوماً بدین معنی نخواهد بود که طراحی آیفون ۸ نهایی شده باشد. همان‎طور که در عــکــس هـا جدید مشاهده می‌شود، آیفون پرچم‏دار جدید اپل از یک نمایشگر بدون حاشیه اســتفاده می‌کند که تنها در بخشی از بالای نمایشگر، حاشیه کمی وجود دارد که برای جای‌گیری سنسورهای لازم و بلندگوی مخاطب درنظر گرفـــــته شده اســت.

1x1.trans عــکــس هـا نهایی از آیفون ۸؛ پرچم‎دار متفاوت اپل که گلکسی نوت ۸ سامسونگ را نشانه رفـــــته اســت!

دوربین دوگانه با چینش عمودی در بدنه پشتی دستگاه جلب‌توجه می‌کند و همان‏طور که انتظار داشتیم، دوربین اصلی بیرون زده خواهد بود. در آیفون ۷s Plus نیز که از دوربین دوگانه اســتفاده شده اســت، سنسورهای دوربین به صورت افقی در کنار یک‎دیگر قرار گرفـــــته‎اند. گفته می‌شود چینش دوربین‎ها به خاطر پشتیبانی دوربین اصلی از محتوای واقعیت افزوده اســت و به همین خاطر، نباید آن‎را بیهوده درنظر بگیریم.

آیفون ۸ هم‏چنین به بدنه‌ای از چنس شیشه مجهز شده اســت و البته، شرکت اپل نگرانی‎هایی بابت ضعف بدنه دارد. به‎نظر می‌رسد که کوپرتینویی‎ها به دنبال طریقهی مقاومت بالای بدنه در صورت هستند؛ توجه داشته باشید که اســتفاده از بدنه شیشه‎ای، شایعات پیشین مبنی بر عرضه آیفون ۸ را با پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‌سیم تایید می‌کند. ویژگی که براساس گمانه‎زنی‌ها، به هیچ عنوان نمایشی و بی‌کاربرد نیست و در فاصله بیشتری در مقایسه با پرچم‎داران ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ سامسونگ، می‎توان آیفون ۸ را به صورت بی‎سیم شارژ نمود.

1x1.trans عــکــس هـا نهایی از آیفون ۸؛ پرچم‎دار متفاوت اپل که گلکسی نوت ۸ سامسونگ را نشانه رفـــــته اســت!

در نهایت، باید اشاره کرد که آیفون ۸ تنها به حسگر اثرانگشت برای احراز هویت کاربران مجهز نخواهد بود و این گوشی پرچم‎دار از سیستم تشخیص چهره نیز اســتفاده می‌کند که شناسایی هویت کاربران را امکان‎پذیر می‌کند. گفته می‎شود که یک شرکت وابسته به اپل، الگوریتم‌های لازم را برای تشخیص چهره کاربران آماده نموده اســت و ال‌جی اینوتک با اپل برای تأمین سنسورهای مورد نیاز در آیفون ۸ همکاری خواهد داشت.

قیمت فاش شده برای آیفون پرچم‏دار جدید اپل، نزدیک به ۱۰۰۰ دلار اســت و انتظار می‌رود که آیفون ۸ به همراه آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus در ماه سپتامبر معرفی شود. با این وجود، زمان عرضه آن در حد شایعه‎پردازی اســت؛ همان‎طور که گفته شد، امکان دارد آیفون ۸ به همراه آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus در ماه سپتامبر (اواخر شهریور ماه) عرضه شود یا شرکت اپل، عرضه آن‎را به یک یا دو ماه بعد موکول نماید. البته دو آیفون دیگر یعنی آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus که برای عرضه به عنوان نسخه به‌روز شده آیفون‎های ۲۰۱۶ درنظر گرفـــــته شده اســت، به فاصله یک یا دو هفته پس از معرفی رسمی روانه بازار خواهد شد.

منبع: Softpedia

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته عــکــس هـا نهایی از آیفون ۸؛ پرچم‎دار متفاوت اپل که گلکسی نوت ۸ سامسونگ را نشانه رفـــــته اســت! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما