716496 453 سردار سلیمانی از بزرگترین اســتراتژیست‌های نظامی جهان اســت/ نقش او در آزادی موصل بی‌بدیل بود

سفیر کشورمان در لندن با اشاره به آزادسازی موصل در رابطه با نقش سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی با ابتکارات و شیوه‌های نوین نظامی خود، نشان داد که با در نظر گرفـــــتن عالی‌ترین اســتانداردهای جهانی، او بی‌تردید بزرگترین اســتراتژیست نظامی جهان معاصر اســت.

به نقل ایسنا، متن نوشته حمید بعیدی‌نژاد در صفحه اینستاگرامش به این شرح اســت:

آزادسازی موصل نه فقط به معنای بزرگترین شکست داعش در سه ســال اخیر اســت، بلکه نشان از یک تحول اساسی در صحنه جنگ عراق و سوریه علیه داعش اســت. در این تحول بزرگ نقش سردار قاسم سلیمانی بی‌شک نقشی بی‌بدیل بوده اســت.

این سردار بزرگ با ابتکارات، خلاقیت‌ها و نگاهی نو در اتخاذ اســتراتژی نوین نظامی در صحنه‌های نبرد عراق و سوریه، مسیر جنگ علیه داعش را چنان تغییر داد تا امروز دنیا بتواند شاهد ظهور آثار پیروزی‌های بزرگ ارتش عراق و سوریه در جنگ با داعش باشد.

سردار سلیمانی وقتی به درخواســت دولت عراق مسؤلیت مستشاری نظامی برای ارتش عراق را به عهده گرفـــــته و به صحنه نبرد عراق وارد شدند که بغداد در شصت کیلومتری مناطق تحت اشغال قرار داشت و داعش تصرف پایتخت عراق را دور از انتظار نمی‌دید. سامرا، حتی کاظمین و مناطق اطراف همه ناامن بودند و ناامنی‌های مداوم این شهرهای مذهبی و حرمین شریفین در آنها را در تیررس مداوم درگیری‌های نظامی قرار داده بود.

در جبهه سوریه نیز داعش اشغال مناطق بسیاری را تکمیل کرده بود و شهر بزرگی نمانده بود که یا در اشغال قرار داشت یا نیروهای مستقر در نواحی اطراف شهرها، آنها را در تیررس مداوم حملات نظامی قرار می‌داد.

این درگیری‌های نظامی، باعث ایجاد یکی از بزرگترین تراژدی‌های انسانی در عراق و سوریه گردید که در اثر آن صدها هزار نفر از انسان‌های بی‌گناه کشته و زخمی شده و میلیون‌ها نفر از مردم بی‌گناه نیز آواره بیابان‌ها، پناهگاه‌ها و سرزمین‌های بیگانه شدند.

به لطف تغییرات اساسی نظامی بر روی زمین که فرماندهی موثر سردار سلیمانی نقشی تعیین‌کننده در تغییر شرایط داشت، امروز بعد از سه ســال نبرد در عراق و سوریه، روند جنگ تغییر اساسی یافته اســت که پیروزی‌های امروز ارتش عراق و سوریه گواه آن اســت.

در عراق برای اولین‌بار نیروهای مردمی توانستند به مرز سوریه برسند و اینک جبهه دیرالزور و منطقه میادین در مجاورت آن در شرق سوریه یکی از حیاتیترین و تعیین‌کننده‌ترین صحنه‌هایی اســت که به علت پیوستگی اســتقرار داعش در عراق و سوریه می‌تواند سرنوشت جنگ سوریه را تعیین کند.

امروز نه تنها داعش در مسیر کامل شکست قرار دارد، بلکه کل شرایط سیاسی و جغرافیای سیاسی منطقه در نقطه عطف و تحول اساسی قرار گرفـــــته اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته سردار سلیمانی از بزرگترین اســتراتژیست‌های نظامی جهان اســت/ نقش او در آزادی موصل بی‌بدیل بود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما