طالبان برای اولین بار طی شانزده ســال اخیر از ابتکار کثیف جاسازی مواد منفجره در هندوانه برای دسترسی به اهدافی که تحت تدابیر شدید امنیتی اســت، اســتفاده می‌کند.
 
به نقل میزان، پایگاه قرطاس نیوز عراق در گزارشی با عنوان «هندوانه بمب گذاری شده، سلاح جدید طالبان در افغانستان » نوشت: با رسیدن فصل تابستان طالبان ابزاری حیرت آور را برای جاسازی بمب‌هایش بکار گرفـــــته اســت.
 

324553 468 رونمایی از هندوانه‌‌های بمب‌گذاری‌ شده‌! 

همان گونه که در عــکــس هـا منتشر شده توسط یکی از خبرنگاران پیداســت طالبان در حال کارگذاشتن بمب در داخل هندوانه اســت.
 
در بیستم ژوئن جاری خبرنگاران متعدد افغانستانی عــکــس هـای را منتشر کردند که در آن طالبان جدیدترین تاکتیک های خود را برای پنهان کردن بمب  بکار گرفـــــته اســت.
 
در این عــکــس هـا یک فرد در حال بازکردن هندوانه و جاسازی مواد منفجره در داخل آن اســت .
 
با وجود اینکه جاسازی بمب در اشیای مختلف شیوه معمول طالبان بوده اما تاکنون از هندوانه برای جاسازی بمب اســتفاده نشده بود. با گذشت ۱۶ ســال از آغاز جنگ در افغانستان طالبان هنوز در این کشور فعال اســت و مناطق متعددی را تحت سیطره خود دارد.
 
بر اساس سازمان ملل ســال ۲۰۱۶ ســال خونباری بخصوص برای غیرنظامیان افغانستان بود چرا که ۳ هزار و ۴۹۸ نفر در جریان حملات این کشور که بیش تر طالبان یا دیگر گروه ها در پس آن بودند کشته شدند و ۷ هزار و ۹۲۰ نفر دیگر هم زخمی شدند که یک سوم این قربانیان کودکان بودند.
 
آن گونه که سازمان ملل گزارش داده بیش از ۶ هزار و ۷۸۰ سرباز افغانستان هم کشته شدند.
 
در عرصه درگیری‌ها طالبان به جاسازی مین‌ها در داخل اجساد سربازان کشته شده افغانستان یا در داخل لاشه‌های سگ‌های مرده شناخته شده اســت.
 
اما برای بمب‌ها از طریقه‌های دیگری برای عبور از مناطق حفاظت شده اســتفاده می‌کند برای مثال مواد منفجره را در طبق های پر از غذا یا بین صفحات قرآن جاسازی می‌کند و معمولا افرادی غیر حقیقی را برای عبور دادن این بمب ها از پست های امنیتی در محافل رسمی یا نشست های دولتی بکار می گیرد، برای مثال «برهان الدین ربانی» در ســال ۲۰۱۱ با یک عمامه بمب گذاری شده ترور شد.
 
طالبان زمانی شیوه‌ای ابتکاری برای بمب گذاری های خود بکار می گیرد که می‌خواهد به هدفی که تحت تدابیر امنیتی شدیدی اســت دست یابد.
 
عناصر طالبان هنگامی که قصد حمله به اماکن عمومی را دارند هیچ کدام از این احتیاط ها را به کار نمی‌گیرند چرا که بمب را به راحتی جاسازی و منفجر می‌کنند.
 
نیروهای امنیتی افغانستان هم گاهی اوقات این حملات را کشف و شناسایی می کنند اما دقت عمل آنها در حد شناسایی همه حملات نیست علاوه بر اینکه طالبان خود حامیانی در داخل ارتش افغانستان دارد که به آن برای عبور از پست های بازرسی کمک می کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته رونمایی از هندوانه‌‌های بمب‌گذاری‌ شده‌! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما