رییس انجمن صنایع غذایی ایـــران با اشاره به اینکه در برخی از چلوکبابی ها از گوشت مرغ اســتفاده می شود از ممنوعیت فطریقه غذا در خیابان خبر داد.

137356 355 ردپای «پوست مرغ» در کباب‌ها

 

وجود پوست مرغ در برخی از کباب‌ها سرطان معده و روده را به همراه خواهند داشت و هر چه سریع‌تر باید فطریقه این محصولات متوقف شود.
 
به نقل باشگاه خبرنگاران، محمدحسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایـــران، اظهار کرد: محتویات درون کباب های کوبیده می تواند از مواد مضر برای بدن همچون پوست مرغ و سیرابی تهیه شده باشد که این مسئله پیامدهای جبران ناپذیری برای سلامت عمومی جامعه در پی دارد.
 
وی ادامه داد: وجود پوست مرغ در برخی از کباب‌ها سرطان معده و روده را به همراه خواهند داشت و هر چه سریع‌تر باید فطریقه این محصولات متوقف شود.
 
رییس انجمن صنایع غذایی ایـــران با تاکید بر خرید از رستوران های معتبر بیان کرد: شهروندان حتی الامکان باید از خرید کباب‌های کوبیده به دلیل نامشخص بودن محتویات درون آنها خودداری کنند.
 
وی تصریح کرد: در واقع این کار یک تقلب محسوب می‌شود و باید با واحد‌های عامل چنین تخلفاتی برخورد شود.
 
عزیزی افزود: اســتفاده مکرر از این مواد می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی و عروقی و چربی خون در افراد شود که اســتفاده بیش از حد آن می‌تواند این بیماری را در دراز مدت افزایش دهد.
 
وی با اشاره به مبلغ های ارزان برای کباب گفت: خرید چلوکباب خیلی ارزان عقلانی نیست و مردم باید دقت بیشتری در خرید داشته باشند.
 
رییس انجمن صنایع غذایی ایـــران بیان کرد: یک رستوران با هزینه‌هایی که دارد، هرگز به صرفه نیست که با این مبلغ چلوکبابی بی کیفیت با مواد غیر قابل مصرف اســتفاده و به دست مردم عرضه کند.در این نوع کباب‌ها با این قیمت در واقع از گوشت خالص اســتفاده نمی‌شود بلکه از سویا، ضایعات گوشت و مرغ و شکمبه اســتفاده می‌شود و وقتی این مواد با یکدیگر چرخ می‌شود دیگر قابل مشاهده نیست.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ردپای «پوست مرغ» در کباب‌ها اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما