عوامل مختلفی در افزایش قیمت یک خودروی کلاسیک مؤثر هستند. محبوبیت برند سازنده، قدمت و سلامت یک خودرو، ارزش آن را به میلیون‌ها دلار می‌رساند؛ اما نکته‌ی دیگری که نباید فراموش شود، تعداد تولید اســت. هواداران اســتون مارتین امید زیادی دارند که شاید مدل DBR1 در میان محصولات فراری و بوگاتی جا باز کند و در حراجی شهریورماه پبل بیچ، بیش از ۲۰ میلیون‌ دلار معامله شود. تنها ۵ دستگاه از این خودرو ساخته شده اســت و نمونه‌ای که آماده‌ی حراج خواهد شد، نسخه‌ی شماره یک اســت.

DBR1 2 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد

اســتون مارتین DBR1، مثل مرسدس ۳۰۰ SL و فراری ۲۵۰GTO، علاوه بر اینکه ارزشمندترین محصول تاریخ برند خود محسوب می‌شود، به دلیل قهرمانی در مسابقات مختلف نیز اهمیت دارد. این خودرو در ســال ۱۹۵۹ به مقام نخست رقابت‌های لمانز ۲۴ ساعته رسید.

DBR1 در همان ســال، در مسابقه‌ی ۱۰۰۰ کیلومتری نوربرگ‌رینگ هم به قهرمانی رسید تا اولین خودروی ساخت انگلستان باشد که در رقابت‌های جهانی کلاس سوپراسپرت، روی سکوی اول می‌رود.

DBR1 3 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد

دیگر نکته‌ی جالب درباره‌ی DBR1، عدم حضور این خودرو در حراجی‌های دنیا تاکنون اســت. از زمان عرضه‌ی DBR1، هیچ‌کدام از مالکان این مدل حاضر به فطریقه آن به‌صورت عمومی نبوده‌اند و تنها در فستیوال‌های خاص و سطح بالا، اقدام به نمایش آن کرده‌اند. با این اوصاف، اســتون مارتین DBR1 می‌تواند پس از معامله در حراجی، به‌عنوان باارزش‌ترین خودروی انگلیسی تاریخ شناخته شود.

DBR1 4 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد

ابعاد DBR1 شامل طول ۴ متر، عرض ۱.۶۳ متر و ارتفاع ۹۷ سانتیمتر از سطح جاده تا لبه‌ی شیشه‌ اســت. این خودرو با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۲.۵ لیتری، قدرت ۲۳۰ اسب بخار فراهم می‌کند.

کارشناسان، قیمت نهائی اســتون مارتین DBR1 را فراتر از ۲۰ میلیون دلار تخمین می‌زنند؛ درحالی‌که مدل اولستر ساخت ۱۹۳۵ با قیمت ۲.۵ میلیون دلار، مدل DB4GT ساخت ۱۹۵۹ با آستانه‌ی قیمت ۷ میلیون دلار و  مدل مدرن DBR9 ساخت ۲۰۰۹ به قیمت ۳۷۵ هزار دلار، دیگر اســتون مارتین‌های حاضر در حراجی RM پبل بیچ خواهند بود.

DBR1 4 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 10 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 9 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 8 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 7 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 6 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد DBR1 5 خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد

منبع: CARSCOOPS

 

1498591125 392 dfdsfdsf خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته خودرو اســتون مارتین DBR1؛ با قیمت ۲۰ میلیون دلار به حراج گذاشته شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما