اردوغان، شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را به ارتباط با کودتاگران متهم کرده و خطاب به آنان گفته بود: تعجب نکنید اگر از طرف دستگاه قضایی احضار شدید.

رئیس بزرگترین حزب مخالف دولت ترکیه، اردوغان را به دخالت در سیستم قضایی متهم و وی را “دیکتاتور” توصیف کرد.

به نقل توما به نقل از خبرگزاری‌ها، “کمال قلیچ داراوغلو” رهبر حزب “جمهوری‌خواه خلق” که اصلی‌ترین مخالف حکومت اردوغان (رئیس جمهوری ترکیه) اســت اتهامات تندی را علیه اردوغان مطرح کرد.

حزب جمهوی خواه خلق از ۶ روز پیش تا حالا راهپیمایی اعتراض‌آمیزی را علیه دولت اردوغان برگزار کرده و رهبری می‌کند. این راهپیمایی از آنکارا تا اســتانبول به مسافت ۴۲۵ کیلومتر در جریان اســت. این راهپیمایی در اعتراض به بازداشت یک نماینده پارلمان از این حزب برگزار می‌شود.

این نماینده به اتهام جاسوسی به ۲۵ ســال حبس محکوم شده اســت. اوغلو این اتهام را سیاسی می‌داند و اردوغان را به دخالت در سیستم قضایی ترکیه متهم می‌کند.

کمال قلیچ داراوغلو در حضور هزاران شرکت‌کننده در این راهپیمایی گفت: همواره در کنار عدالت خواهم ایستاد … اگر کسی درباره حقوق من حرف بزند و بگوید که این حقوق به لطف دولت اســت خواهم گفت که او دیکتاتور اســت و اکنون می‌گویم که ای اردوغان؛ تو دیکتاتور هستی.

711967 290 ای اردوغان، تو دیکتاتور هستی

پیش از این رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته بود که اجازه دادن به حزب جمهوری‌خواه بری برگزاری راهپیمایی لطفی از طرف دولت به این حزب اســت.

اردوغان همچنین شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را به ارتباط با کودتاگران متهم کرده و خطاب به آنان گفته بود: تعجب نکنید اگر از طرف دستگاه قضایی احضار شدید.

حزب جمهوری خلق با گرایش لائیک اصلی‌ترین حزب مخالف دولت کنونی ترکیه اســت.

دولت اردوغان پس از کودتای نافرجام در ترکیه دهها هزار نفر را به اتهام ارتباط با کودتا بازداشت و محاکمه کرده اســت. تا حالا بیش از ۵۰ هزار نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند. مخالفان وی نسبت به این مسئله انتقاد دارند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ای اردوغان، تو دیکتاتور هستی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما