714981 178 اگر برجام نبود توافق با توتال به نتیجه نمی رسید/ 200 میلیارد دلار پروژه در بخش نفت و گاز آماده سرمایه‌گذاری اســت

رییس‌ جمهور، منطقه پارس جنوبی را مرکزی حیاتی برای گسترش همکاری‌های بین‌المللی با ایـــران در زمینه انرژی – تکنولوژی برشمرد و گفت: به‌واسطه وجود اســتعدادهای خوب و جوانان پرتلاش در ایـــران، قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی نه تنها یک قرارداد اقتصادی، بلکه یک همکاری حیاتی در انتقال تجربیات علمی، فناوری و مدیریتی خواهد بود.

به نقل ایسنا، حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار «پاتریک پویانه» مدیر عامل شرکت توتال فرانسه، امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایـــران و توتال فرانسه را در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی – تکنولوژیک ایـــران و فرانسه مثبت ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایـــران و فرانسه همواره روابط و همکاری‌های خوبی با هم داشته‌اند.

رییس‌ جمهور با اشاره به جایگاه فرانسه در زمینه اقتصاد و تکنولوژی انرژی، اظهار داشت: امضاء و اجرای این قرارداد گام مثبتی در مسیر توسعه همکاری‌های بیشتر اقتصادی و فناوری میان دو کشور خواهد بود.

روحانی با اشاره به اینکه تلاش دولت یازدهم بر این بوده تا با به ثمر رسیدن توافق برجام راه برای توسعه همکاری‌های اقتصادی شرکت‌های بزرگ با ایـــران هموار شود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه وجود این اراده سیاسی در طرف ایـــرانی و در میان کشورهای ۱+۵ باعث شد که توافق با توتال به نتیجه برسد.

رییس‌ جمهور با اشاره به سفر خود به اروپا و فرانسه پس از امضای برجام، گفت: در پاریس اراده سیاسی میان مسئولان دو کشور برای توسعه روابط به خوبی وجود داشت و توافقنامه‌های حیاتیی برای گسترش مناسبات و همکاری‌ها میان دو کشور به امضاء رسید.

روحانی پیشتازی شرکت توتال پس از برجام برای فعالیت در بخش نفت و گاز ایـــران و امضاء این قرارداد را قابل انتظار دانست و افزود: سیاســت ما همکاری با شرکت‌های بزرگ مانند توتال اســت.

روحانی همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ میلیارد دلار پروژه در بخش نفت و گاز آماده سرمایه‌گذاری اســت که شرکت‌های بزرگ خارجی می‌توانند برای همکاری در این پروژه‌ها مشارکت کنند.

رییس‌ جمهور گفت: باید برای رسیدن به صلح و ثبات در منطقه در راســتای پیشرفـــــت اقتصادی و توسعه منطقه تلاش کنیم، چرا که همکاری علمی و توسعه‌ای می‌تواند به مبارزه با جهل و فقر به عنوان زمینه‌های رشد و گسترش تروریسم کمک کند.

روحانی اظهار امیدواری کرد با توافقات و همکاری‌های جدید در زمینه نفت و گاز و پتطریقهیمی، ایـــران و فرانسه در راســتای توسعه مناسبات گام‌های شایان توجهی بردارند.

پاتریک پویانه مدیر عامل شرکت توتال فرانسه نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات رییس جمهور کشورمان امضاء قرارداد با ایـــران را برای شرکت توتال بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: امروز بسیار خرسندیم که توانستیم این توافق را با تلاش های مسوولان دو طرف به نتیجه برسانیم و اجرایی کنیم.

مدیر عامل شرکت توتال فرانسه با تأکید بر اهتمام و تلاش برای انجام و به ثمر رساندن این قرارداد اظهار امیدواری کرد که این توافق بتواند راهگشای حضور سایر شرکت‌های اروپایی در راســتای توسعه همکاری‌ها با ایـــران باشد.

پاتریک پویانه با بیان اینکه توافق برجام زمینه‌های مساعد فراوانی برای توسعه روابط میان کشورهای اروپایی با ایـــران در بر دارد، گفت: ما نسبت به همکاری با شرکت‌های ایـــرانی خوش‌بین هستیم.

مدیر عامل شرکت توتال فرانسه همچنین خواســتار توسعه همکاری‌ها و روابط در بخش‌های مختلف میان شرکت‌های ایـــرانی و اروپایی شد و افزود: توتال همکاری دراز مدت با ایـــران را در زمینه گاز، نفت و پتطریقهیمی انتخاب کرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اگر برجام نبود توافق با توتال به نتیجه نمی رسید/ ۲۰۰ میلیارد دلار پروژه در بخش نفت و گاز آماده سرمایه‌گذاری اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما