714220 761 انهدام 6 سایت قمار بازی در آذربایجان‌شرقی

رئیس پلیس «فتا»ی آذربایجان‌شرقی از متلاشی شدن شش سایت قماربازی آنلاین در آذربایجان‌شرقی با گردش مالی ۱۶۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به نقل ایسنا، سرهنگ «محسن محمودی» در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که یک باند شرط‌بندی و قماربازی آنلاین در اســتان شناسایی و دستگیر شده اســت، اظهار کرد: عوامل این پرونده که پنج نفر بودند شناسایی و منهدم شدند، گردش مالی این پرونده ۱۶۰ میلیارد تومان برآورد شده اســت. 

وی با بیان این‌که موضوع این شرط‌بندی فوتبال، پاسور و پوکر بوده اســت، خاطرنشان کرد: شش سایت قماربازی به همراه دیتا بیس و تجهیزات الکترونیکی زیاد به همراه مبالغ زیادی دلار، کشف و دستگیر شدند. 

وی با اشاره به این‌که حدود چندین هزار عضو این سایت هستند که اطلاعات این افراد در اختیار پلیس فتا قرار گرفـــــته اســت، تصریح کرد: حدود ۸۷ کارت اعتباری که مربوط به بانک‌های مختلف بود، شناسایی شد و حتی برخی افراد کارت بانکی خود را هر ماه یک‌ونیم میلیون تومان به این افراد اجاره می‌دادند. 

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که مردم باید به هیچ عنوان کارت‌های هویتی و اعتباری خود را در اختیار متهمان فضای مجازی قرار ندهند، افزود: شهروندان در فضای مجازی باید بیشتر مراقب خود و فرزندانشان بوده و در برابر این مجرمان هوشیار باشند. 

وی افزود: برخی از این افراد کلاهبردار، مردم را با تبلیغاتی با عنوان «یک شبه پولدار شوید»، در فضای مجازی مردم را اغفال می‌کنند با ایجاد این وسوسه‌ها مردم را به سایت خود جذب کرده و کلاهبرداری می‌کنند. 

محمودی با اشاره به این‌که رسیدگی به این پرونده با حمایت‌های فرماندهی اســتان و دستگاه قضایی پیگیری شد، ادامه داد: این عملیات روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) با توجه به آیه‌ی ۲۱۹ سوره ی بقره نام گذاری شده و این باند با عملیات ویژه با رمز یا مجتبی متلاشی شد. 

وی ادامه داد: در این عملیات مموری کارت، مودم، ۱۱ تلفن همراه، نت بوک، هفت لپ تاپ، ۱۴ سیم کارت و لوح فشرده کشف شد. 

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که این اراذل اوباش سایبری تنها سه نسبت درآمد خود را به‌عنوان جایزه به مردم ارائه می‌دهند، اظهار کرد: حدود ۹۷ نسبت پول‌های واریز شده به کلاهبرداران و تأسیس‌کنندگان این سایت‌ها متعلق می‌گیرد. 

وی در خصوص عملکرد پلیس فتای اســتان در سه ماه نخست ســال، یادآور شد: آذربایجان‌شرقی با ۱۰۲ نسبت آمار کشف جرائم در میان اســتان‌ها، پیشتاز بوده  و علی‌رغم این‌که بازه‌ی رسیدگی به پرونده‌ها ۳۵ روز اســت، پلیس فتای اســتان در طول ۱۴ روز رسیدگی می‌کند. 

وی‌ افزود: برداشت‌های غیر مجاز در اینترنت نسبت به ســال قبل، ۲۷ نسبت کاهش یافته اســت، اما متأسفانه در این سه ماه زنان بیشتر از مردان به جرائم سایبری روی آورده‌اند که این آمار یک هشداراســت. 

وی با بیان این مطلب ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با دردسر به پلیس فتا مراجعه کرده یا با شماره‌های،۱۱۰،۱۹۷، ۳۲۱۸۸۷۵۶ موضوع را به پلیس گزارش دهند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته انهدام ۶ سایت قمار بازی در آذربایجان‌شرقی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما