آزمایش ها نشان می دهد که برخلاف تصور رایج میزان مصرف باتری کروم از اج کمتر اســت

مایکروسافت واقعاٌ همه ی تلاشش را کرده اســت که شما از مرورگر ویندوز۱۰، اج اســتفاده کنید. این شرکت به خاطر این موضوع که در برخی مواقع حتی کاربرانش را مجبور به اســتفاده از این نرم افزار می کند بارها مورد انتقاد قرار گرفـــــته اســت. این شرکت حتی زمانی که از یک مرورگر دیگر اســتفاده می کنید مدام برای شما تبلیغات برای اج می فرستد. 

Chrome Battery Life 640x405 1498833915 آزمایشات جدید نشان می دهد کروم کمتر از اج باتری مصرف می کند توما:

البته ادعای این شرکت برای اجبار در اســتفاده از اج میزان مصرف پایین این مرورگر بوده اســت. مرورگرهایی مانندبه خاطر مصرف بالا معروف هستند.هر تب را به عنوان یک پروسه جدید باز می کند که میزان مصرف حافظه را بالا می برد. لینوس تک تیپ ( Linus Tech Tips) اخیراٌ با چهار لپ تاپ دل یکسان میزان مصرف باتری چهار مرورگر اوپرا، کروم،و اج را امتحان کرد. این وبسایت سیستم ها را قبل و بعد از نصب آپدیت کریتور بررسی کرد. 

LTT Comparison 640x364 1498833978 آزمایشات جدید نشان می دهد کروم کمتر از اج باتری مصرف می کند توما:

نتایج از جنبه های مختلفی جالب هستند. اول این که تفاوت چمشگیر بین لپ تاپ ها را نشان می دهد. دستگاه شماره سه در همه موارد به جزکمترین امتیاز را داشت. این وبسایت اعلام کرده اســت که متغیرهایی را مانند آپدیت سیستم، ارســال دور سنجی و نرم افزار ارزش افزوده را قبل از انجام آزمایش کنترل کرده اند و روی همه ی سیستم ها از یک سری نرم افزار اســتفاده کرده اند. با این حال در بین همه ی سیستم ها می بینید که اج ازواز نظر میزان مصرف باتری، پرمصرف تر اســت. لینوس تک تریپ حتی آزمایش ویمئو ( Vimeo)را انجام داد اما با این حال باز هم میزان مصرف باتری اج باز هم کمترین نبود. 

LTT Vimeo 640x366 1498834040 آزمایشات جدید نشان می دهد کروم کمتر از اج باتری مصرف می کند توما:

البته ممکن اســت که به خاطر تفاوت پیکربندی سیستم ها نتایج کمی تغییر کند اما ممکن اســت که ما از سیستم های مختلف نتایج مختلف بگیریم چرا که میزان مصرف برق سخت افزارها با هم متفاوت اســت. چیزی که ما معمولاٌ درمورد اجزای سیستم می گوییم این اســت که سخت افزارهای مختلف در مورد میزان مصرف برق و اورکلاک کردن می توانند با هم متفاوت باشند. 
چیز دیگری که روی میزان مصرف برق و طول عمر باتری اثر می گذارد  می تواند ب اپلیکیشن هایی باشد که روی آن ها نصب هستند. 
به هر حال لینوس تک تیپ با در نظر گرفـــــتن همه ی این پارامترها این نتایج را اعلام کرده اســت اما در دنیای واقعی معمولاٌ اوضاع پیچیده تر از این هاســت. این که سیستم ها چگونه پیکر بندی می شوند ، حتی چیزهای کوچک می تواند در میزان مصرف باتری تاثیر بگذارد. ما منتظریم ببینیمچه پاسخی به تست لینوس تک تیپ می دهد. 

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آزمایشات جدید نشان می دهد کروم کمتر از اج باتری مصرف می کند توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما